Prime Enerji ve InTEC Energy Solutions’dan Stratejik İşbirlik

 • 15 Mayıs 2017

  Enerji nakil hatları ve güneş enerji santral kurulumu projelerinde çalışan ve sektörde uzun zamandır yer alan Prime Enerji, Almanya merkezli InTEC Energy Solutions firmasıyla ortaklık imzaladı.

  Uzun yıllardır devam eden enerji nakil hatları ve şehir elektrik şebekelerinde önemli bir role sahip Prime Enerji, kazandığı tecrübeyi güneş enerji santral projelerinde sürdürmektedir. Güneş enerji santralleri için anahtar teslim hizmet veren Prime Enerji, bünyesinde bulundurduğu 100’den fazla teknik ekibi ve makine parkı ile profesyonel hizmet vermektedir.

  Ulusal anlamda işlere imza atan Prime Enerji, bu tecrübesini uluslararası boyuta taşımak adına geçtiğimiz aylarda yaptığı anlaşma ile Almanya merkezli InTEC Energy Solutions firmasıyla sektördeki çalışmalarına hız kattı. Ulusal ve uluslararası güneş enerji santral kurulum deneyimine sahip InTEC Energy Solutions, Almanya’da tasarlanan ve üretilen yüksek kalite çözümler sağlamaktadır. Prime Enerji Genel Müdürü Murat Ekici, bu işbirliğinden memnuniyet duyduğunu ve “Anahtar teslim yaptığımız projeler, kurulum sonrası bakım ve satış sonrası hizmetlerimizle müşterilerimiz, çalışanlarımız ve ülkemiz için, enerji üretimi, iletimi, dağıtımı, servisleri ve planlamasında üstün, nitelikli ve sürdürülebilir değer sağlamayı amaçlıyoruz. Bu amaç doğrultusunda yaptığımız işbirliği ile gelecek dönem çalışmalarımızda daha hızlı sonuçlar almayı hedefliyoruz” sözlerine ekledi.

  Güneş enerji sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren ve bir çok başarılı projeye imza atmış olan Prime Enerji ve InTEC, ülkemizde lisanslı ve lisanssız güneş enerji sistemlerin kurulumu için anlaştılar. Türk ve Alman mühendislik tecrübesini biraraya getiren bu işbirliği, profesyonel iş disiplini sayesinde ülkemiz yatırımlarını daha da değerli hale getirmeyi hedefliyor.

  Comments(0)

  Leave a comment

  Required fields are marked *